SÜMEYYE DİYARI

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

NAMAZ VAKTİ

FACEBOOK SAYFAMIZ

Üniversiteyi İstiyorum... Ancak

Üniversiteyi İstiyorum... Ancak

Tarih 12 Ağustos 2012, 03:05 Editör A.Kerim Melleş

Gençlerle Mektuplaşmalarım - Üniversiteyi İstiyorum Ancak...

     Faziletli Hanımefendim!

     Ben 19 yaşında bir kızım. Bu yıl hayatımda çok önemli olan İslami İlimlerde üniversiteye girmeye hak kazandım. Ancak bu fırsatın kaçmasından korkuyorum.Çünkü ben yüce İslam dini hakkında temenni ettiğim her şeyi gerçekleştirmeyi, bu dinin okuma yoluyla gerçekleştirdiğime inandığımdan bu şerefli ilme devam etmeyi düşünüyorum.

     Sevgili anneciğim; "Şuruk" gazetesindeki hemen hemen bütün makalelerini takip ediyorum. Karşılaştığım şu sorunu size danışmak istiyorum. Ben İslami ilimler üniversitesine girmeyi arzuluyordum. Ancak başka bir şehirdeki üniversiteye başvurdum. Ailem benden - zorla değil - Üniversiteye girmememi "Öğretmen Okulu" ile yetinmemi istediler. Çünkü bu üniversite uzun bir zaman alıyor (hazırlık bölümü ile beraber 6 yıl). Bu rüyalarımı altüst etti. Bazen de ailemin söylediğini haklı buluyorum. Özellikle de bu üniversiteden en erken 26 yaşında mezun olacağımı düşününce. Ne tavsiye edersiniz? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

----------------------------------------------------------
 
     Saygıdeğer Kızım ;
 
     Allah Teala, O'na olan itaatini , dinine olan gayretini, inancına hizmete ve bu büyük dinin bayrağını yüceltmeye olan azmini kabul etsin. Allah (c.c) dan amellerini en iyisiyle mükafatlandırmasını, başarı ve istikamet vermesini niyaz ederim. Bizim, böyle dinine bağlı, şuurlu genç kızlara ne kadar da çok ihtiyacımız var...Sorununa gelinece...
 
     Henüz bir şey yapmaya karar vermiş değilsen, ben Öğretmen Yetiştirme Enstitüsüne girmenden yanayım. Çünkü Öğretmen öğrencilerinde yapacağı ahlaki tesirlerle dinine iyi hizmet edebilir. Hatta o makam bu yüce amacı gerçekleştirmeye daha da uygundur. Üstelik Müslüman dinine her yerde, her ortamda hizmet edebilir.Bu, İslam ilimlerinde uzmanlaşmış kişilere has bir şey değildir. Tam aksine bu, dinin seven ve onun için çalışan herkes için geçerlidir. Allah (c.c) hayır yolunda seni başarılı kılsın kızım ve adımlarını düzeltsin, istikametini doğru kılsın, seninle İslami bir evi kuracak, münasib bir eş nasip etsin... (AMİN)
 
Kaynak: Gençlerle Mektuplaşmalarım - Zeynep Gazali, İstişare Yay. 

Bu haber 3183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gençlerle Mektuplaşmalarım

  • Örtü Ve Çarşaf
  • Zeynep Gazali
  • Sezai Karakoç'un Kurban Bayramı Konuşması 2 Eylül 201713 Eylül 2017

    GÜZEL SÖZ (RESİMLİ)


    RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu


    Altyapı: MyDesign Haber Sistemi